Obsah kurzu:

- TAO MASÁŽ (odlišnosti od tantrické a jiných masáží); 

cesty jak ovlivňuje a harmonizuje:fyzické tělo, energetické dráhy, vztahy k vnitřním orgánům, psychika a emoce, energie, spiritualitu a posvátnost. 

Příprava prostoru, sebe a partnera; vlastní postup masáže: úvodní kroky; série v lehu na břiše, série vleže na zádech; hlava a závěr. Intimní partie jsou důležitou a nedílnou součástí tao masáže. Ve skupině je záměrně vynecháváme, a věnujeme se jim v meditaci, v teorii,  v obrázcích a v souvislostech s celou bytostí. Pro osobní přistupy a otázky je prostor v individuální konzultaci. 

Proces masáže obohacen ukázkou práce se zvukem a hlasem.

 

SEBEROZVOJ: sebe-uvědomování, vědomá přítomnost ve vlastním těle, zacházení s vlastní energií, uzemňování, držení záměru a láskyplnosti;  spolu-práce s vlastním tělem a se svým dechem a svými emocemi.


KONTEXT PRO BĚŽNOU PRAXI DOMA: Příprava, organizace a komunikace směrem k partnerovi (přijímajícímu): vědomí proč to dělám a co mi to přinese; klidná mysl; nelpění a flexibilita; čistý a jasný záměr; sdílení vlastních pocitů; potřebná energie do rozjezdů a potřebná výdrž a trpělivost; balanc - říkám si o energii zpět; víra v potřebu pravidelnosti; důvěra v přirozenou moudrost našich těl a bytostí.