Sdílecí kruhy

Čas NASLOUCHÁNÍ

Máte někdy pocit, že vám nikdo nenaslouchá, druzí vás vnímají  pouze v roli kolegy, partnera, kamaráda, rodiče, syna, dcery?  

Někdy třeba  ani nemůžete dát vědět, co vás trápí, hněte, anebo co vás naopak hluboce naplňuje, co vám dává  pocit štěstí a blaženosti.

 A třeba si všimnete, že jste si už chvíli neudělali čas pro sebe, na naslouchání sami sobě, uvědomění si sebe sama a spočinutí se sebou. Je to luxus, mít dostatek prostoru na to, abyste se dostali až ke svému jádru, k drahokamu v lotosu, jak říkají buddhisté.

Ve světě, kdy skáčeme s pozorností z jednoho na druhé, pozornost upoutávána a roztříštěna, nové a nové impulzy, „zábava“, … až nás to zabaví od nás samých, od naší podstaty, našeho JÁ.

 

Základní pravidla těchto kruhů:  naslouchám a vnímám srdcem, věnuji druhému svůj čas a pozornost a zároveň jsem pozorná sama k sobě, odkládám svoje koncepty a přesvědčení, jsem v plné pozornosti k mluvícímu. Když mluvím, mám daný prostor a přítomnou pozornost  kruhu , neoslňuji, nezavaluji utrpením - sdílím, mluvím k věci,  zároveň pozorně vnímám sebe sama. Je to výjimečný velmi speciální čas.

Je dobré říct, že každý máme nepříjemnou zkušenost, kdy na nás někdo valil svá trápení, a ulevil si, a my jsme to "vydrželi" ... a pak nám z toho nebylo dobře. 

Tento kruh to nedovolí, od toho jsme tam my dvě facilitátorky, abychom energii ohlídaly a opečovaly.  Naučíme se také, jak sdílet a nezavalovat.

Stojí to za to!

Máme s Hanou společnou  zkušenost jednoho podobného kruhu, který se krystalizoval a tvořil v průběhu času, měsíců a roků, a vytvořil nezaměnitelné vztahy, z nichž mnohé trvají více než 10 let. Děkujeme zakladatelce Lence Papadakis a konceptu, který má myslím název „counceling“   

A každá z nás jsme členkami podobných kruhů a vnímáme jejich blahodárnost pro život. Vracíme se pak oživené zpátky domů, do kruhů rodinných a sousedských.

- - ---

Trochu teorie od Hany Vančurové:

Kruh je prastará forma setkávání lidí, jejímž smyslem je vytvořit prostředí respektující mezilidské komunikace. Kruh symbolizuje jednotu, celistvost a sjednocení.  Kruh nabízí způsob komunikace, který vede k aktivnímu naslouchání, upřímnému a soucitnému vyjadřování, dává prostor novým vhledům a porozumění.

 

ORGANIZAČNÍ:

KDY: 1x za měsíc (3-4 hodiny),  1 rok (ideálně).

PRO KOHO:  pro ženy –  max  7 účastnic

KDE:   Praha – Centrum světla, Vyšehradská 43, čtvrtky 14-17.30h

zde se budeme potkávat od září; příspěvek 500 Kč

Letní prázdninové alternativy: (připravují se)

Libčice n. Vlt. – (4-5h) u Hany:  7 žen setkání v zahradě se zázemím plus hodinová procházka nad Vltavou, 26min MHD z Prahy (je v procesu tvorby) příspěvek předpokl. 500 Kč

Česká Lípa – : sobota, neděle, nebo víkend, u Dany, 3-5 žen, zahrada a dům,  kromě sdílení je možné:  příroda, tiché spočinutí v samotě, možná i tma, výlety, cvičení, meditace, vaření, zpívání  - např. (vše je v procesu tvorby)

 


Předběžné přihlášení na akci - zájem

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: