Moje vize

(psáno v r. 2013)

Užívejme přirozený dar hlasu a těla jako medicínu každého dne

Chci vám být průvodcem, inspirací, povzbuzením a  výzvou. - Vám, kteří hledáte, co je za  tím , co je za běžným povrchem a ve větší hloubce;  co je mimo hlavní proud.

Sdílím vlastní životní zkušenost, která je vnímaná esencí a esenci všech kurzů a výcviků, kterými jsem prošla.  

Jak jsem šla životem, dnes je mi  60 let, zažila jsem období bohatá na krásu  a požehnání, a také jsem zažila léta askeze, sebepotlačování, odkládání na  AŽ PAK.Ve své dlouholeté praxi vidím, jak to AŽ PAK, teď ne, nezasloužím si, musím, nesmím, rád bych ale nejde to, všechny jsou dobře zabydlené v některých životech, lidé je přikrmují a přizpůsobují se jim,  slouží jim. A ani nevědí, co všechno by se dalo dělat!  Znají jen mytologii hlavního proudu, a ani netuší, nevědí, co všechno je možné. A na dosah. Jak si ten život mohou udělat úžasný.  

Nemusíte čekat, až vám bude 40-50, jako bylo mně, když jsem začala se sebeobjevováním a hledáním.  Nemusíte čekat a pasivně přijímat a trpět co vám nesedí. Buďte tvůrcem svého života, změňte si ho do krásy.  Neopakujte chyby, které jsme dělali my, moje generace. … Dělejte své vlastní a učte se z nich.  

Já jsem měla to velké štěstí, že jsem v ten správný čas potkávala ta správná učení, správné učitele a správná společenství.  

Mým přáním a touhou  je provázet, inspirovat a povzbuzovat druhé k tomu, aby používali své  přirozené dary  - k prospěchu, k harmonii a zdraví. Pro sebe i pro druhé.  Mým přáním je, abychom společně pěstovali láskyplné, respektující prostředí.  Máme od přírody skvělé nástroje – tělo, hlas, vědomí a naladěné srdce. Všechny kultury s těmito fenomény pracovaly, tak se pojďme vrátit a znova se naučit, co je přirozené.

Pěstujme ekologické a trvalé udržitelné životní prostředí v naší rodině.

Přeju si vidět lidi rozkvétat, usmívat se. Přeju si vidět , jak nacházejí nový drajv v životě. Miluju, když vidím, jak lidé ze samoty sami se sebou vstupují do propojení a setkávání,  dívají se jeden druhému do očí a nacházejí tam to božské. Jsem šťastná, když se dospělí i děti vracejí  na víkendy, kde se muzicírovalo, a když vidím, jaký úžasný efekt to má na ně samotné i na jejich vztahy. Přirozená hudba a muzicírování skutečně léčí. Ráda si zpívám, když je mi dobře a mám pohodu.

Když tančím, mizí moje bolesti kloubů v nohách, líp se mi dýchá, usmívám se. Cítím se propojená.

Když si udělám čas a prostor pro dotek a masíruju svého partnera, vnuka, kamarádku, tak dávám i přijímám energii a krásu, dávám lásku a vrací se mi láska.

A někdy, když mám stres a napětí, vzpomenu si, že mám DECH !!!. Začnu – skoro se přinutím - dýchat „do břicha“ a vědomě si uvolňuju bránici. Většinou to na začátku musím trochu „tlačit“ = přimět se dýchat naplno. Ale protože vím, že to pomůže,   vydržím.  Dech naplňuje moje břicho a podbřišek, cítím, jak se naplňuje oblast mojí pánve. S výdechy pouštím, co už nepotřebuju; někdy i formou hlasu.  Postupně jsem zase  zpátky,  doma ve svém těle.  (S touto technikou se někdy potkáte u mne na začátku programu; jejími zdroji jsou např.  indiánský tanec pro odvahu a Škola pánevního dna a Inner Winner program)

Myslím, že to tak máme všichni. Stávají se nám v životě karamboly, to ano. Také se mi to děje. A také se v těch chvílích potkávám s těmi, které bych jinak nepotkala. Dostávám se do míst, kam bych jinak normálně nešla. Dělám věci, které bych „normálně“ nedělala.

Když mám možnost sdílet to, čím jsem,  dostává můj život smysl a cítím se naplněná, šťastná a spokojená.

Toto je mé vyznání o práci, kterou dělám, kterou nemohu nedělat  a kterou žiju. Napsala jsem, jak to mám dnes, koncem července 2013.

 

Místo pro vaši zprávu